Automatyczne szczypce do ściągania izolacji KNIPEX [ 12 62 180 ]

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 180,36 zł 180.36
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: KNIPEX
Kod produktu: 12 62 180

Opis

Pracuj szybciej: zwarte, poręczne i lekkie. Narzędzie automatycznie usuwające izolacje z większości typów kabli. Smukła główka umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach.

 

  • Usuwanie izolacji z kabli wykonanych z materiałów standardowych bez konieczności regulacji ręcznej
  • Precyzyjna regulacja pozwala na dokładne ustawienie ostrzy w zależności od rodzaju materiału lub temperatury
  • Do przewodów jedno-, wielo- i cienkożyłowych od 0,2 do 6 mm² ze standardową izolacją
  • Z obcinakiem do drutu miedzianego i aluminiowego o przekroju do 2,5 mm²
  • Z regulowanym ogranicznikiem długości zdejmowanej izolacji w zakresie od 6,0 do 18,0 mm zapewniającym powtarzalność wyników pracy
  • Korpus: tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym
  • Noże: specjalna stal narzędziowa, hartowana olejowo, wymienne

 

Dane techniczne:

Nr art.  1262180
EAN: 4003773054573
Waga: 182 g
Wymiary: 180 x 75 x 28 mm
Zakres pracy:  0,2 — 6,0 mm²
AWG 24 — 10
 Karta produktu
 

Od ponad 130 lat KNIPEX specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych.

W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to zarówno masywne szczypce dla hydraulików jak i modele precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych).

Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.
Do firmy Knipex należy m.in. producent specjalistycznych narzędzi do obróbki kabli firma Rennsteig a także producent szczypiec firma Orbis-Will.

 

Produkty powiązane